Tapicerstwo meblowe, samochodowe i inne

601 789 345 68 327 15 27 68 327 14 11 biuro@tapicer.com.pl

Baza wiedzy

Witajcie! Rozpoczynamy nową serię wpisów na stronie: „Porady i ciekawostki”. Co pewien czas będziemy publikować zarówno tutaj, jak i na naszej stronie na Facebooku, porady dla czytelników oraz ciekawostki dotyczące zawodu tapicera. Mamy nadzieję, że dzięki temu dowiecie się nieco więcej o naszym zawodzie, a także dowiecie się, jak dbać o meble tapicerowane lub dobrać odpowiednią tkaninę do obicia np. ulubionego fotela. Miłego czytania!


Jak dbać o tapicerkę samochodową?


Skórzana tapicerka w samochodzie to szyk, elegancja, klasa, ale i obowiązki. Auto ze skórzanymi siedzeniami wymaga nieco troski, aby wnętrze mogło cieszyć nasze oczy przy każdym zajęciu miejsca za kierownicą. To trochę jak z naszą własną skórą – skórzane obicie również wymaga czyszczenia i pielęgnacji, aby nie wyglądało staro i niechlujnie. Na szczęście skóry naturalnej w samochodzie nie trzeba pielęgnować zbyt często, wystarczy dwa – trzy razy do roku. Zbyt częste i intensywne czyszczenie połączone z obfitym nakładaniem środków pielęgnacyjnych może prowadzić do przetłuszczenia, przetarcia, a nawet do perforacji skóry.


Z jakich kosmetyków warto korzystać?


To zależy, w jakim stanie jest tapicerka w naszym aucie. Jeżeli jest w dobrym stanie, krem lub wosk przeznaczony do skórzanej tapicerki samochodowej w zupełności wystarczy. Takie preparaty ochronią skórę przed działaniem wody, brudu, a także otarciami. Jeżeli fotele w samochodzie są już zniszczone, posiadają rysy, otarcia, odpada lub wyciera się z nich farba – wówczas warto skorzystać z szerokiej palety lakierów, farb lub tonerów do tapicerki skórzanej, aby wykonać zabieg koloryzacji. Dzięki niemu możemy tchnąć nowe życie w wysłużone siedzenia, a wnętrze auta odmłodzić o kilka lat. A jeśli fotele są popękane, lub bardzo podrapane? Spokojnie, takim problemom również da się zaradzić. W sukurs przychodzi tzw. płynna skóra, specjalna masa wypełniająca, która doskonale połączy się z tapicerką wypełniając rysy i pęknięcia. Po wyschnięciu, płynna skóra pozostaje elastyczna, a nałożenie odpowiedniego barwnika sprawi, że miejsce naprawy będzie nieomal niezauważalne.
Na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji skórzanej tapicerki samochodowej?

  • Należy usunąć kurz i brud, piasek oraz inne zanieczyszczenia z tapicerki PRZED przystąpieniem do pielęgnacji. Fotele należy odkurzyć, oczyścić szczotką z miękkim włosiem, a następnie szmatką zwilżoną czystą wodą
  • Nie wolno czyścić skóry mydłem – zasadowy odczyn mydła może pozostawić trwałe plamy na skórzanej tapicerce.
  • Po wyczyszczeniu tapicerki, przed rozpoczęciem pielęgnacji, warto dokładnie osuszyć skórę suchą szmatką lub ręcznikiem.
  • Środki pielęgnacyjne należy nakładać na ściereczkę lub gąbkę – nigdy bezpośrednio na skórę. Bezpośrednia aplikacja może doprowadzić do przebarwień.
  • Czyszczenie warto podzielić na małe sekcje – np. siedzisko fotela, boki, przednia część oparcia, zagłówek, tylna część oparcia. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko ominięcia któregoś elementu.
  • Po aplikacji środków pielęgnacyjnych, należy pozwolić skórze wchłonąć środki konserwujące, pozostawiając auto nieużywane przez 30-60 minut.
  • Jeżeli zaś jedyną opcją dla Waszego auta jest wymiana sfatygowanego obicia – oddajcie je w ręce specjalistów z firmy Tapicer. Profesjonalna wymiana tapicerki i nowe życie dla wnętrza Twojego samochodu.

Zapraszamy do kontaktu!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.